вівторок, 23 липня 2019 р.

Трудове виховання учнів

29 бер. 2019
Генеральне прибирання школи
Перед весняними канікулами учні 5-10 класів разом із класними керівниками провели генеральне прибирання класних кімнат та приміщення рідної школи. Діти із задоволенням та наполегливістю стали до роботи. Мили парти, замітали, витирали пилюку на підвіконні та на полицях. Підлогу мили ганчірочками та мочалками. Це формує  у дітей  любов до праці як  природної потреби та  необхідності активної життєдіяльності.  Василь Олександрович Сухомлинський  вважав трудове виховання учнів важливим елементом розумового, морального, естетичного та фізичного виховання. Він роз’яснював це у такий спосіб: «Праця — дуже складне явище, в якому розкривається ідейний, емоційний, розумовий, естетичний, психологічний, творчий смисл людського життя, виховання й самовиховання... Виховання тільки тоді й виховання, коли воно трудове: без праці, яка ввійшла в духовне життя людини вже в роки дитинства, неможливе ні моральне, ні естетичне, ні фізичне, ні розумове виховання. Без праці немислимий колектив, бо тільки в праці — у віддачі фізичних і духовних сил для людей, у творенні щастя для людей — можливі відносини обов’язку, відповідальності, вимогливості.


Перед весняними канікулами

29 бер. 2019
Дітям про безпеку
Перед весняними канікулами, з метою попередження нещасних випадків, травматизму та недопущення створення надзвичайних  ситуацій, з учнями 1-11 класів проведено бесіди  про  безпеку  життєдіяльності під час весняних  канікул.
1. Будьте обережні та дотримуйтесь усіх правил техніки безпеки при:
  • користуванні газом та електропобутовими приладами;
  • не допускайте гри з вогнем;
  • не влаштовуйте ігри на будівельних майданчиках та біля них.
2.      Категорично забороняється: наближатись до обірваних проводів ближче 8 м.; залазити на опори повітряних ліній електропередач, тим більше намагатись зняти електропровід; відчиняти двері та проникати в трансформаторні підстанції.
3.  Обов'язково пам'ятайте (при відсутності дорослих вдома) про те, що не можна відкривати двері незнайомим особам.
  1. Будьте особливо уважні біля водоймищ. Знайте: з водою не жартують!
  2. Завжди пам'ятайте про заходи безпеки біля водоймищ.
  1. На вулиці дотримуйтесь правил  дорожнього руху.
  2. Не перебувайте на вулиці без нагляду дорослих у вечірні години.
Дії при їх виявленні небезпечних речовин.
Час від часу в землі знаходять небезпечні знахідки -- вибухові предмети, що й до сьогодні являють велику загрозу життю і здоров'ю людей. Це різні види боєприпасів: артилерійські снаряди, артилерійські та реактивні міни, авіаційні бомби, інженерні міни, ручні гранати. Зовні небезпечні предмети нагадують безформні шматки металу. Роздивлятися їх та кидати у вогонь не можна, адже це може призвести до нещасного випадку. Знайшовши небезпечний предмет, сповістіть про це дорослих. Щоб уникнути нещасних випадків, треба твердо запам'ятати, що доторкатися до вибухових або невизначених предметів не можна, бо це небезпечно для життя. Виявивши вибухонебезпечні предмети далеко від населених пунктів, треба добре запам'ятати дорогу до того місця, де їх виявлено, поставити біля них пам'ятну вішку. Про знайдені вибухонебезпечні предмети треба негайно сповістити працівників місцевого самоврядування, міліції, найближчого підприємства, школи або просто дорослих, які є поблизу. До жодних самостійних дій вдаватися не можна!
Не можна користуватися без нагляду дорослих піротехнічними засобами: хлопавками, петардами, феєрверками. Більш того,не можна зберігати їх удома, адже вони належать до вибухонебезпечних предметів. Міра небезпеки зростає у випадку із саморобними піротехнічними іграшками: можна отримати важкі опіки, втратити зір, скалічитися та навіть загинути.
Так само існує висока ймовірність спричинити пожежу, якщо бавитися з вогнем біля горючих і легкозаймистих речовин та матеріалів. Особливо уважними треба бути при збиранні металевого брухту. При виявленні незнайомих предметів негайно сповістити про це класного керівника або когось із дорослих. Вибухові предмети являють високу загрозу здоров'ю і життю людей, отже, не можна ризикувати через власну недбалість або необережність.
Знахідка, що може вибухнути
Інколи ти можеш натрапити на незнайомі предмети. Хоч як би тобі не було цікаво, не бери їх у руки. Вони можуть бути небезпечними. В землі ще можуть знаходитись бомби, міни, снаряди, патрони, гранати. Вони є вибухонебезпечними і при найменшому дотику до них можуть вибухнути. Саме тому гинуть  багато людей і серед них — діти.
Вибухонебезпечні предмети після тривалого зберігання в землі та воді становлять ще більшу небезпеку. Не встигнеш і оком кліпнути, як снаряд чи граната розлетяться на сотні осколків, здатних заподіяти смерть чи каліцтво.
Якщо ти знайшов незнайомий предмет, забороняється:
— перекладати, перекочувати його з місця на місце;
— брати, зберігати, нагрівати та бити;
— намагатися розібрати;
— використовувати для розведення вогню;
— заносити у приміщення;
— закопувати у землю;
— кидати у криницю або річку;
— здавати у металобрухт;
— використовувати для виготовлення саморобних піротехнічних засобів: петард чи вибухових пакетів.
Запам'ятай!
При виявленні вибухонебезпечних предметів негайно повідом дорослих або зателефонуй до міліції за номером «102».


Проведення благодійної акції

28 бер. 2019
Допомога тяжкохворій дитині
Ми відгукнулися на прохання родини Хижняка Домініка, учня Іванівської загальноосвітньої філії КЗ "Соколівське НВО" про допомогу коштами для лікування хлопчика. Сьогодні перерахували 3191 грн. Домінік, видужуй! Віримо в те, що разом здобудемо перемогу!!!


"Життєві цінності"

26 бер. 2019
Дітям про взаєморозуміння
Спонукати учнів до роздумів над життєвими проблемами було метою класної години у 5 класі.  Разом із класним керівником Я.С. Бринзою діти говорили  про життєві цінності, про  взаєморозуміння  між людьми, про  виховання, вчинки людей та їх наслідки. Вихованці долучились до дискусії  і відповідали  на такі запитання: Що треба робити, щоб зберегти у людині – Людину?Як навчатися слухати своє серце, розум?   Як навчатися поряд із собою бачити ще людей?   Проведення таких заходів  сприяє  вихованню високих морально-етичних якостей та  виробляє активну життєву позицію.


Разом здолаємо туберкульоз

25 бер. 2019
Інформаційна хвилина з учнями
24 березня відзначається ВСЕСВІТНІЙ/ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ. З учнями 5-11 класів проведено інформаційну хвилину «Разом здолаємо туберкульоз». Вчитель хімії та біології, керівник клубу «За здоровий спосіб життя О.М. Бондарчук  розповіла про небезпечну хворобу. Туберкульоз – одне з найдавніших інфекційних захворювань. Це хронічне інфекційне захворювання характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Туберкульоз вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання. 24 березня 1882 року Роберт Кох виявив та описав бактерії Mycobacterium tuberculosis, які викликають туберкульоз. Саме тому щорічно 24 березня в усьому світі проводиться День боротьби з туберкульозом.  Дітям нагадали про фактори ризику захворювання цією хворобою.
                                    Профілактика туберкульозу:
1. Уникати прямих контактів з хворими на туберкульоз людьми і тваринами, бездомними тваринами;
2. Не палити;
3. Користуватися особистими предметами гігієни;
4. Вести здоровий спосіб життя: регулярно відпочивати, виконувати фізичні вправи, не вживати алкоголю, наркотиків;
5. Докласти зусиль, щоб їжа кожної людини була поживною, багатою на вітаміни, білки, жири і вуглеводи, мінеральні речовини для підвищення імунітету;
6. Не купувати продукти на стихійних ринках, бо вони можуть бути заражені мікобактеріями туберкульозу;
7. Регулярно провітрювати житло, не допускати накопичення пилу в приміщенні.


«Вишнева алея»

22 бер. 2019
Проведення екологічної акції із старшокласниками
За ініціативою учнів старших класів було вирішено провести екологічну акцію «Вишнева алея». Метою акції є формування екологічної культури у населення, поширення знань про стан, значення та захист зелених насаджень. Учні 10 класу копали лунки, хлопці 9 класу носили воду, а дівчата садили невеликі деревця вишні на пришкільній ділянці вздовж стадіону. Вихованців нашого закладу турбує проблема вирубки дерев. Адже  протягом останніх 500 років Україна втратила понад дві третини лісів і нині за лісистістю посідає передостаннє місце в Європі. Ліси в нашій державі займають площу приблизно 9 млн га, тобто 15 % її території. Знищення лісів зумовило не лише дефіцит деревини для промисловості України, почалися процеси, які можуть стати незворотними. Вже зараз великі території, насамперед на півдні та сході України, відчувають нестачу води, і це прискорює деградацію природного середовища. Саме тому було прийнято рішення садити дерева, облаштовувати пришкільну ділянку.



І місце у номінації «Культурологічний проект»

20 бер. 2019
Євроклуб «Євро діти» нагороджується дипломом
Дипломом за зайняте І місце нагороджено членів євроклубу  «Євро діти» за участь у номінації «Культурологічний проект» у відкритому обласному  конкурсі проектів «Крокуємо до Європи» та активну участь у обласному семінарі «Ярмарок проектів 2019».  Для  виступу на семінарі євроклубівці разом із керівником Я.С. Бринзою підготували проект естетичного напряму «Школа моєї мрії». Під час заходу В.Бринза  та К.Тернавська, учні 8 класу,  переконливо  виступили  із презентацією  та отримали перемогу у номінації. Участь дітей у таких заходах  розширює і поглиблює  знання  про культурні цінності,  традиції України та народів країн Європи, виховує  особистість та  формує  у молоді європейські  цінності  та демократичні  принципи

«Земля – наш рідний дім!»

20 бер. 2019
До Всесвітнього дня Землі
До Всесвітнього дня Землі  класні керівники провели з учнями  екологічні виховні години на формування у дітей  етичних взаємин людини з природою та екологічної грамотності.  Вихованці 5-10 класів долучились  до  екологічних акцій із прибирання пришкільної території. Учні 7 класу впорядкували класну квіткову клумбу: перекопали землю, прибрали бур’яни  та сухе листя. Старшокласники  зібрали опале листя, підмели шкільне подвір’я та підготували  клумбу для квітів. Це  виховує  в учнів почуття любові до природи, до Батьківщини,  вчить бережливо та толерантно  ставитись  до навколишнього середовища.



«Природа навколо нас»

18 бер. 2019
Навчаємось екологічній грамотності
З метою формування  екологічної   грамотності   та  розширення  уявлення учнів про цінність та багатогранність природи  у 5 класі проведено екологічну виховну годину «Природа навколо нас». Діти складали асоціативний кущ до слова «Весна», пригадали народні прикмети про весну, грали в інтерактивну гру «Коли ти народився». Під час групової роботи «Назви птаха» учні пригадали перелітних птахів та складали  чистомовки.


«Шкільна дистанційна олімпіада з географії»

15 бер. 2019
Нагородження учасників та переможців
У березні вихованці закладу взяли  участь у Міжнародній інтернет-олімпіаді з географії в рамках освітнього проекту Міністерства освіти і науки України «Всеосвіта». Підготувала  учнів  до олімпіади вчитель географії Я.С. Бринза. Участь в олімпіаді в online режимі допомагає  учням засвоїти нові знання та закріпити матеріал, який вони вивчали.  Всі учасники  продемонстрували  знання з географії на належному рівні,  отримали дипломи та сертифікати. 


«Джурівці» відвідали музей бойової слави 3-го полку спецпризначення.

14 бер. 2019
Цікава, пізнавальна та дуже потрібна екскурсія для виховання підростаючого покоління.
14 березня 2019 р.  «джурівці» закладу відвідали музей бойової слави 3-го полку спецпризначення м. Кропивницького. Для дітей проведено цікаву, пізнавальну та дуже потрібну у наш час екскурсію для виховання підростаючого покоління. Музей поділений на 4 тематичні зали: про війська спеціального призначення, їхню історію, завдання та особливості;  зала АТО; про оборону Донецького аеропорту та зала пам’яті. Особливу увагу вихованців привернули експонати, пов’язані з участю наших військових у захисті територіальної цілісності України в зоні АТО.   Всі експонати – реальні, все привезено нашими спецпризначенцями з війни. Присутніх зупинив  державний  прапор, який  прошитий  кулями та уламками мін, з яким наші спецназівці, славетні кіборги захищали донецький аеропорт. Поряд із речами з АТО знаходяться шини та бруківка із Майдану. На власні очі діти бачили бронежилети, які захищали наших воїнів від ворожих куль.  Наостанок вихованцям показали відеофільм про хлопців третього полку, які загинули, виконуючи бойові завдання на Сході України.




Правила спілкування по телефону

11 бер. 2019
Дітям про етикет телефонної розмови
Дати поняття про телефонну розмову як вид дистанційного не візуального спілкування,  знайомити з основними фразами телефонного спілкування було метою виховної години у 5 класі. Класний керівник Я.С. Бринза вчила дітей  правильно інтонувати речення, дотримуватись відповідного темпу розмови та  правил телефонного спілкування. Під час заходу  діти розвивали  вміння слухати співрозмовника, зв’язне мовлення, вміння співпрацювати.  У наш час телефон - не лише один із найефективніших засобів зв'язку, а й спосіб налагодження контактів між особами, спосіб підтримання приватних стосунків між людьми. По телефону здійснюються перемовини, домовляються про важливі зустрічі, вирішують численні питання, що виникають у процесі діяльності, надають консультації, звертаються із проханнями, запрошеннями, висловлюють подяку, вибачення


"Зі святом весни!"

7 бер. 2019
Приємний сюрприз для жінок
Сьогодні, у переддень жіночого свята  діти  від щирого серця вітали  жінок закладу. Учні 7 класу підготували святкові привітання для жінок-педагогів, жартівливі сценки та гумористичну вікторину. Побажали  сімейного затишку, весняного настрою, ніжності, теплоти, поваги і любові від рідних, справжнього жіночого щастя! Нехай кожен день дарує радість,любов, добро і благополуччя, а діти приносять лише радість!

Немає коментарів:

Дописати коментар