Е-портфоліо - блог Бринзи Яни Семенівни

неділя, 29 грудня 2019 р.

«Почуй мене також!»

29 лист. 2019
Черговий 7 клас інформує
Учні 7 класу разом із класним керівником Чернявським В.С. підготували та провели інформаційну хвилинку для 5-11 класів про насильство у родині. Діти переглянули соціальний відеоролик про відношення між членами сім’ї.
Що ми зазвичай розуміємо під насильством?
Найчастіше тільки фізичне насильство ми вважаємо насильством.
Нам складно припустити, як часто ми самі демонструємо насильство або стаємо жертвами.
Виявляється, насильство – це ще й:
  • Погроза, нанесення собі або іншому тілесних ушкоджень;
  • Невиразні погрози, як-от: «ти в мене дограєшся!»;
  • Погрози піти, забрати дітей, не давати грошей подати на розлучення, розповісти про щось;
  • Заподіяння шкоди домашнім тваринам ( щоб помститися партнеру);
  • Ламання та знищення особистих речей;
  • Використання брутальних слів, лайка;
  • Принижування, ображання, постійне підкреслювання недоліків;
  • Контролювання, обмеження в спілкуванні, стеження;
  • Заборона лягати спати, або насильне позбавлення сну;
  • Звинувачування у всіх проблемах;
  • Крити кування думок, почуттів, дій;
  • Поводження із ним/нею як із прислугою;
  • Ігнорування.
  • Насильством щодо дітей слід вважати:
  • Нехтування дитиною;
  • Нехтування обов’язків стосовно дитини;
  • Відсутність в сім’ї доброзичливої атмосфери;
  • Недостатнє забезпечення дитини наглядом та опікою;
  • Втягування дитини в з’ясування стосунків між батьками та використання її з метою шантажу;
  • Недостатнє задоволення дитини в їжі,одязі, освіті, медичній допомозі, за умови, що батьки матеріально спроможні зробити це;
  • Використання алкоголю до втрати самоконтролю над дітьми;
  • Нездатність забезпечити дитині необхідну підтримку, увагу, прихильність.
Чи знаєте ви, що:
·  Діти бачать, чують та пам’ятають більше ніж думають дорослі. Нам здається, що дитина в цю хвилину не бере участі в конфлікті (захоплена грою,дивиться телевізор, перебуває в іншій кімнаті). Але насправді діти завжди знають коли батьки сваряться.
· Діти різного віку по-різному реагують, але на всіх дітей, навіть на немовлят, впливає домашнє насильство.
Будь-яке домашнє насильство, не залежно від того спрямоване воно безпосередньо на дитину чи іншого члена сім’ї, травмує дитину!
Як діти реагують на насильство в сім’ї:
Діти зазнають почуття провини, сорому і страху, так, ніби вони відповідальні в насильстві, яке їм доводиться спостерігати.
Діти відчувають сум.
Діти відчувають гнів, тому що вони не спроможні змінити те, що відбувається в сім’ї.
Як ці переживання відбиваються на поведінці дітей?
Вони можуть:
Реагувати надто агресивно;
Не визнавати авторитетів;
Бути пасивними чи пригніченими;
Мати вигляд заляканих;
Скаржитися на головний біль, постійне відчуття втоми, сонливість тощо.
Пам’ятайте!
В сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як впоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.
Коли дитина стала свідком проявів насильства в сім’ї
1.                Допоможіть дитині поділитися своїми почуттями з кимось із дорослих. Дуже важливо, щоб це була людина, якій дитина довіряє. Якщо дитині буде з ким поговорити, її страхи та почуття самотності зменшаться. Слід обов’язково вислухати дитину до кінця, не перебиваючи та не оцінюючи її. Необхідно дати їй можливість просто висловити те, що накопилося в душі. Дуже важливо, щоб дитина зрозуміла, що розповідь про болісні почуття полегшує біль.
2.                Обговоріть з дитиною ситуацію, що склалася, її причини, можливі наслідки.
3.                Іноді діти вважають себе винними втому, що сталося між батьками. Допоможіть дитині зрозуміти: в тому, наприклад, що батьки сваряться, немає її провини.
4.                Якщо ви відчуваєте, що не в змозі допомогти дитині, зверніться до сімейного психолога.
Пам’ятайте!
По-справжньому допомогти дитині ви зможете тоді, коли допоможете собі.
Припинити домашнє насильство можна, навчившись поважати іншу думку, інші індивідуальні особливості, інший стиль поведінки.
Це тільки деякі поради. Спробуйте скористатися ними або знаходьте свої. Не впадайте в розпач, коли щось не виходить. З часом у вас буде виходити краще і краще. Все у ваших руках. Від вас залежить, чи залишиться все як було, чи зміниться на краще.


#ВЧИТЕЛІ ТЕЖ ЧИЇСЬ БАТЬКИ!!!

29 лист. 2019
Підтримай учнівську акцію!
Під час Всеукраїнської  акції «16 днів проти насильства»  керівник гуртка Я.С. Бринза та євроклубівці оголосили про початок учнівської акції  #ВЧИТЕЛІ ТЕЖ ЧИЇСЬ БАТЬКИ!!! Останнім часом в Україні дуже багато говорять про булінг та розповідають, як захистити від нього дітей. Проте саме вчителі також часто стають жертвами цькування. Діти вирішили звернули увагу на цю проблему: «Любиш своїх батьків? Не ображай чужого!»
ПРОЯВИ БУЛІНГУ ЩОДО ВЧИТЕЛЯ:– ігнорування;– образливі прізвиська;– обговорення приватного життя вчителя;– систематичне порушення дисципліни;– відмова виконувати вимоги педагога;– негативні пости у соцмережах;– відправка листів з образами та погрозами.



Профілактичний тренінг «Профілактика ВІЛ/СНІДу»

28 лист. 2019
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»
Під час Всеукраїнської  акції «16 днів проти насильства» із учасниками освітнього процесу проведено профілактичний тренінг «Профілактика ВІЛ/СНІДу». Керівник клубу «За здоровий спосіб життя» О.М. Бондарчук та педагог-організатор Я.С. Бринза підготували для учнів пізнавальний матеріал про небезпечну хворобу. Вихованці дізнались про стадії захворювання ВІЛ/СНІДу, переглянули відео про те, як цей вірус діє на клітини в організмі людини. Під час перегляду відеоролика «Сексуальна освіта» діти дізнались про безпечну поведінку під час спілкування з однолітками.  Мета заходу: підвищення рівня обізнаності підлітків з питань здорового способу життя, шляхів передачі ВІЛ-інфекції, сексуального здоров’я та формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей, а також психічного і репродуктивного здоров’я.



«16 днів проти насильства»

26 лист. 2019
Проведення Всеукраїнської акції
Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Так і в нашому закладі заплановані тематичні виховні заходи.
Основними завданнями акції є:
- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
 - проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;
           - формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюютьсимволічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
                  
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

25 листопада
Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
1 грудня
Всесвітній  день боротьби зі СНІДом
2 грудня
Міжнародний день боротьби з рабством
3 грудня
Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями
5 грудня
Міжнародний день волонтера
6 грудня
Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі
9 грудня
Міжнародний день боротьби з корупцією
10 грудня
Міжнародний день прав людини


Національна поліція запрошує на навчання

25 лист. 2019
Профорієнтаційна робота
25 листопада здобувачі освіти  11 класу  взяли участь в інформаційно-просвітницькому заході з профорієнтаційної роботи, котрий відбувся у Районному будинку культури. Представники Національної поліції Кропивницького району ознайомили присутніх із переліком вищих навчальних закладів  МВС України та етапами відбору до закладів для навчання. Головною метою такої роботи є спрямування професійних інтересів молоді, інформування молоді про можливості здобуття вищої освіти та сприяння працевлаштування.


Роковини Голодомору 1932-1933рр.

22 лист. 2019
Вшанування пам’яті загиблих від голоду
По завершенню  освітнього  вихованці закладу здійснили покладання квітів до пам’ятного знака жертв голодомору, що знаходиться  у центрі села. Проведення заходу виховує  в учнів повагу до історичного минулого свого народу, до своїх земляків, які вистраждали і пережили ці страшні роки геноциду. 


«Пам’ятаємо біль країни»

22 лист. 2019
Виховна година у 6 класі
З метою поглиблення  знань здобувачів освіти про трагічні події 1932-1933 років у 6 класі проведено виховну годину «Пам’ятаємо біль країни». Діти переглянули відео про роки голодомору та його наслідки для українського народу. Учні дізнались про те, що це була цілеспрямована політика з метою ліквідації проявів українізації, позбавлення українців історичної пам’яті. Діти запалили свічки та хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих від голоду. Це виховує  непримиренність до насилля,  повагу, турботу, співчуття до людей, які пережили страхіття голодомору.


«Нехай святиться у віках в борні здобута незалежність!»

21 лист. 2019
Патріотичний урок пам’яті, присвячений шостій річниці революції Гідності.
День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). У цьому році відзначається  шоста річниця Революції гідності. Саме цими днями в Україні розпочалися Помаранчева революція 2004 року та Революція гідності 2013 року. Ці події змінили історію нашої країни. А найтрагічнішою стала для українців боротьба за справедливість, що почалася рівно 6 років тому з Євромайдану. Згодом ця акція перетвориться в Революцію гідності та свободи. Протест у центрі столиці назвали Євромайданом, а найбільш активними його учасниками стали студенти. Ще через кілька днів мирна акція серед ночі перетвориться на жорстоке побоїще. Революція гідності та свободи стала однією з найтрагічніших сторінок в історії сучасної України, але назавжди змінила країну та українців.
       На заході діти переглянули відео «Майдан» та «Небесна сотня» , які нікого не залишили байдужими. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять героїв, які поклали життя на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.  Головною метою заходу було прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття,  розвивати бажання стати гідними громадянами України.


«Спробуй професію»

18 лист. 2019
Профорієнтаційна акція
Здобувачі освіти  10 – 11 класів стали учасниками профорієнтаційної акції «Спробуй професію», яку організував та провів обласний центр зайнятості у Кіровоградській обласній філармонії. Профорієнтаційну роботу проводили вищі та професійно-технічні заклади освіти м. Кропивницького і кожен  мав змогу ознайомитись із різними професіями. Вихованці стали учасниками квесту, де  отримали завдання і виконували їх по станціях. За правильно виконані завдання діти отримували маленькі подарунки. Такі заходи сприяють  формуванню відповідального та свідомого ставлення молодих людей до вибору майбутньої професії.

Немає коментарів:

Дописати коментар